OWV - one way vision perforált ablakfólia
A legfontosabb szempontok a megfelelő fólia kiválasztásához:
Az a fólia, amin apró lukacskák vannak, az egyik oldalán átlátsz, és jó esetben a másik oldalán nyomtatott reklámgrafikát találsz, azt nevezzünk röviden OWV, azaz one way vision fóliának. Az alapanyag célja pontosan az, amit fent leírtuk, az üzletből ki lehessen látni, de kívülről a reklámot lássuk. Azonban ahhoz, hogy ezt a funkcióját elérjük a fóliának a legfontosabb, hogy a körülményeknek megfelelő alapanyagot válasszunk .
- Kültéren vagy beltéren lesz alkalmazva a dekoráció?
- Rövid távú kampány célra megy, vagy évekig fent lesz?
- A beltéri fényviszonyok igényelhetik a night&day vision fólia használatát?
- Egy oldalon szeretnénk látni a grafikát, vagy mindkét oldalon?
Kampány célra vagy hosszú távra tervezünk?
Ha kampány célra készítünk one way vision fóliát, akkor még a legolcsóbb anyagok is megfelelőek lehetnek, de célszerű olyan anyagot választani, amely a leszedéskor vagy cserekor nem hagy maga után ragasztót. Ha pedig években gondolkodunk, akkor is figyelembe kell vennünk, hogy bár rendkívül jó ragasztóval készülnek a tartós perforált fóliák, ezek sem tartanak örökké, mint ahogy egyik reklámdekorációs anyag sem. A lukacsok miatt itt könnyebben megáll a por/kosz az anyagon, így ha a kihelyezéskor valahol nem lett megfelelően lesimítva az anyag, azonnal alá megy és meg is indul az egész fólia. Szép lassan felpöndörödnek a szélei, ha nincs megfelelően előkészítve az üvegfelület.
Létezik kétoldalas one way vision fólia is?
Ha az üveg mindkét oldalán szeretnénk, hogy megjelenjen a grafika, akkor igen, létezik már olyan lukacsos ablakfólia, amelynél mindkét oldalon látszik a grafika, de figyelembe kell venni, hogy az egyik oldalon tükrözve lesz a dekoráció. Ez igaz minden olyan üvegdekorációs anyagra, amelyen szeretnénk az átláthatóságot megtartani vagy a fényt nem szeretnénk kizárni.
Milyen felületeken alkalmazható a one way vision fólia?
Mivel öntapadó anyagról van szó, így szinte minden sík felületen fennmarad, de funkcióját tekintve kizárólag üveg felületre lett tervezve. Azonban, ha egyáltalán nem szeretnénk, hogy belássanak az üvegen, akkor nem ez a nekünk megfelelő fólia. A Normás one way vision fóliák ugyanis csak nappali viszonyoknál működnek rendeltetésszerűen. Például, ha az üzletben ég a villany, de kint a sötét utcáról nézünk be a boltba, olyan, mint ha ott sem lenne a fólia az üvegen. Erre fejlesztették ki a gyártók az úgynevezett night&day vision fóliát, amely sokkal jobb eredménnyel vizsgázott ilyen körülmények között.
Beltéren is működik a one way vision fólia?
Mivel ebben az esetben mindkét oldalról feltehetően ugyanolyan mennyiségű fényt kap az anyag, így elméletileg működik a normál owv fólia is, de sokkal hatásosabb lehet a night&day fólia itt is, vagy a kisebb lyukacsokkal készített normál fólia. Mindenképp érdemes tesztelnünk az anyagot, hogy hogyan viselkedik az adott körülmények között.
Mennyire nehéz a fólia kihelyezése?
Alapvetően nem nehéz feltenni az üvegfelületre magát a fóliát, de egy alap dekoros képzettség azért ehhez is javasolt. A felület előkészítése, tisztítása, zsírtalanítása ugyanolyan fontos itt is, mint a teljesen fedő fóliáknál. Kasírozása könnyebb, de ugyanilyen könnyen lehet be is gyűrni az anyagot, amelyet ha visszahúzással akarunk javítani, nem érdemes normál hőmérséklet alatt kihelyezni, mert el fog törni a fólia.
Fontos megjegyezni, hogy bár az autókon is vannak ablakok, ezt a fóliát ma már tilos autóra felhelyezni a kilátás korlátozása miatt. Természetesen tömegközlekedési eszközökön használható, ahol nem zavarja a vezetőt a kilátásban.
1 hozzászólás