Ki mire gondol, amikor azt mondjuk, hogy cégtábla vagy reklámtábla?
Kicsi névtábla az íróasztalra, kitámasztólábas attrap, cégtábla lehet céges adatok kiírva a bejárati ajtóhoz vagy az ajtó felé jóval nagyobb cégnév kiírás. Lehet világító tábla, vagy csak elölről reflektorral megvilágított, vagy lehet nem is kell neki világítás. Lehet a falból merőlegesen kiálló cégér, lehet egy vagy két oldalas. Vagy ha már itt tartunk, lehet totem oszlop, ami akár öt oldalas is lehet. Az alapanyaga lehet műanyag, karon vagy fém. Mindezek attól függnek, hogy hova és mit tervezünk kiírni.
Kültéri lehetőségek:
Kültéri tábláknál figyelnünk kell a környezeti viszonyokra. A nyomtatott reklámdekoráció legnagyobb ellensége a nap UV sugarai, ami ellen a laminálás nagy segítséget nyújt, de nem ad neki örök életet. Biztos láttál már olyan táblát, ami az évek alatt megbarnult, megfeketedett. Ez azért van, mert szinte állandóan éri a nap, ami szétégette az alapanyagot. A nap mellett az eső és a nagy szél is ellensége a tábláknak. Ha lehetőséget adunk a szélnek belekapni, akár apró darabokra is törhet mondjuk egy műanyag reklámtábla. Az eső pedig a világító megoldásoknál jelenthet gondot, ezért kell vízállóra tervezni az elektromos részeket.
Egyszerűbb megoldások:
- legolcsóbb és legrövidebb élettartamú megoldás a habosított PVC tábla, amit 3 – 5 – 10 mm vastagságokban szoktunk használni, a tábla méretétől függően.
- Víztiszta, opál vagy akár anyagában színezett plexi tábla távtartóval már egy tartósabb és sokkal elegánsabb megoldás lehet.
- De a legtartósabb reklámtábla alapanyag az alumínium szendvicslemez vagy a horganyzott lemez.
Világító táblák, extrémebb megoldások:
- A víztiszta plexit szépen meg is lehet világítani akár élvilágítással is.
- A legelterjedtebb verzió azonban az úgynevezett világító doboz, ami egyszerű négyzet alakú vagy akár formázott is lehet. Felhelyezhetjük közvetlenül a falra, vagy merőlegesen kétoldalas verzióban is, ezt nevezzük cégérnek.
- Megemlíteném itt a formára vágott habbetűket is, amelyek feltűnő megoldást lehetnek olyan helyen, ahol emberi kéz nem éri el, hogy megrongálhassa.
- Létezik utánvilágító vagy fényvisszaverő fólia is, ami szintén a feltűnőbb megjelenést biztosíthatja táblára kasírozva.
Beltéri megoldások:
Beltérre nagyon hosszú listát lehetne írni tábla megoldásokról, így az én listám nem lesz valószínűleg teljes:
- Táblára igazából bármilyen információt kiírhatunk, amiből néhány ötletet megtaláltok a webáruházunkban.
- Felfúrható/-ragasztható falra közvetlenül vagy távtartóval, belógatható a plafonról vagy kirakható kitámasztólábbal.
- Lehet egy vagy két oldalas, vagy totemoszlop estén sokszögben is gondolkodhatunk.
- Beltéri kisebb kommunikációkhoz sokat használunk 1-2 mm vastag tömör, műanyag lemezeket.
- Nagyobb információs táblákhoz használhatunk habosított PVC-t vagy alumínium szendvicslemezt is, de a plexi táblákkal is esztétikus kiírásokat tudunk létrehozni.
- A világítás beltéren is mindig jó ötlet, ha feltűnőbb reklámot szeretnénk.
- Egyre jobban terjed kirakatokba az olyan világító doboz, amelyekbe vásznat feszítünk.
- Belógatása általában méhsejtes vagy habkarton táblát használunk könnyűsége miatt.
Természetesen a kültéri reklámtáblák mindegyike alkalmazható beltéren is, például plazákban nagyon sok belső világító dobozos megoldást találunk. Fordítva azonban nem minden esetben igaz az állítás, mert például a beltéri habkarton tábla, amit belógatunk a plafonról, kültéren vagy elviszi a szél, vagy szétázik.